تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - حضرت آیت الله شیخ محسن محدث زاده قمی(رضی الله عنه)

حضرت آیت الله شیخ محسن محدث زاده قمی(رضی الله عنه)

شنبه 15 اسفند 1388 07:58

 
ارسال شده در: تنها یادگار مولف"مفاتیح الجنان" ،

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پیام تسلیت رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت درگذشت عالم ربّانی مرحوم حاج شیخ محسن محدث زاده قمی (رض الله عنه):

 

تنها یادگار مولف

بسمه تعالی

رحلت عالم متقی مرحوم حجت الاسلام آقای "حاج شیخ محسن محدث زاده" ، فرزند عالم خبیر و محدث بزرگ و نامدار مرحوم "حاج شیخ عباس قمی" مولف کتاب مفاتیح الجنان و کتابهای نافع دیگر (رحمه الله علیهما)، را به آن خاندان محترم و به همه ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می کنم. تجلیل از این روحانی پارسا و پرهیزگار ادای بخشی از حق بزرگی است که پدر بزرگوار ایشان بر همه مومنان متعهد دارند.

والسلام علی عباد الله  الصالحین

 سید علی خامنه ای

 

همنشن باش تو با عالم دین در همه عمر

که بصیرند و فهیمند و علیمند تمام علما!

حضرت حاج آقا محسن محدث زاده ، دومین آقازاده حاج شیخ عباس قمی(رضی الله عنهما) بودند. ایشان از سال 1339 ه. ش از سوی آیت الله العظمی بروجردی(رضی الله عنهم) به عنوان امام جماعت و پیش نماز مسجد الصادق (علیه السلام)  تهران، منسوب گردیدند و تا 18 ربیع الاول 1430ه.ق مطابق با  26 اسفندماه 1387، همواره به شایسته ترین نحو، به هدایت و تربیت شاگردان و نمازگران و ... پرداختند. حاج آقا وصیت کرده بودند که در مشهد مقدس در جوار حرم ثامن الحجج(علیه السلام) به خاک سپرده شوند. به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و حضرت امام جعفر صادق(علیه السلام) به زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) رفته بودند که برای همیشه در کنار آن امام همام ، به آرامش رسیدند و حسرت بزرگی را بر دل دوستدارانشان باقی گذاشتند!

یاد تو همیشه همره ما خواهد بود

ای عالم وارسته ، محدث زاده!

 پس از ایشان آقازاده ارشد حاج آقا؛ جناب حاج آقا مهدی محدث زاده(حفظه الله تعالی)؛ جای خالی پدر را برای اهالی منطقه پر نموده اند. البته غیر ممکن است که جای خالی یک عالم پر شود ، اما حضور ایشان تسلی خاطری است برای نمازگزارانی که امامی چون حاج شیخ محسن محدث زاده (رضی الله عنه) را از دست داده اند، به ویژه آنکه حاج آقا محسن(رضی الله عنه)توجه خاصی به حاج آقا مهدی داشتند !

اشک تو  به هر روضه جاری بود

که این اشک شده منتهی الآمالت!

مراسم اولین سالگرد  مرحوم حضرت حاج آقا محسن محدث زاده، جمعه 14 اسفندماه با حضور علما و فضلای حوزه های علمیه تهران، قم و... در تهران برگزار گردید و مراسمی نیز 28 اسفندماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

در مراسم روز جمعه جناب حاج آقا فاطمی نیا(حفظه الله تعالی) به ذکر فضایل پدر بزرگوار مرحوم حاج آقا محسن محدث زاده ، جناب مرحوم شیخ عباس قمی (رضی الله عنهما) و خاندان بزرگوار محدث زاده پرداختند.

ایشان از آثار گران سنگ جناب شیخ عباس قمی (رض الله عنه) یاد کردندو به ویژه در ارتباط با "مفاتیح الجنان" فرمودند که علت اصلی ماندگاری این کتاب ارزشمند در مقایسه با سایر کتب تقریبا مشابه این است که شیخ عباس قمی(رضی الله عنه) ثواب این کتاب را به حضرت بقیه الله الاعظم ( روحی و ارواح المومنین لتراب مقدمه الفداء) تقدیم نموده اند!  حاج آقا فاطمی نیا در تعبیر زیبایی در مورد کتاب گران سنگ مفاتیح الجنان فرمودند شاید اگر این کتاب نبود، هیچ عالم، فاضل ، دانشمند، دانشجو و... چیزی از اعمال روزها و ... نمی دانست (نقل به مضمون)!

 
هم اندیشی