تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - مکر یهود!

مکر یهود!

چهارشنبه 26 خرداد 1389 22:23

 
ارسال شده در: راه در کلام عالم دین ،

بسم الله الرحمن الرحیم

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِینَ آمَنُواْ الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَكُواْ وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَّوَدَّةً لِّلَّذِینَ آمَنُواْ الَّذِینَ قَالُوَاْ إِنَّا نَصَارَى ذَلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّیسِینَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لاَ یَسْتَكْبِرُونَ (سوره مبارکه مائده،آیه 82)

*در رابطه با صحت اعراب گذاری، لطفا و حتما به قرآن مراجعه فرمائید

مربی (حفظه الله تعالی)، هفته هاست که به تفسیر آیه شریفه فوق می پردازند. حتی اگر یک جلسه هم در رابطه با موضوعی صحبت فرمایند، یعنی آن موضوع حائز اهمیت است ، حال چه رسد که چندین هفته را به امری اختصاص دهند...!

و من مدتهاست می خواهم به روز شوم، اما انگار وقتی حرف برای گفتن زیاد است؛ آنهم حرفهای کلیدی و پایه؛ نوشتن سخت تر می شود! به همین دلیل بر آن شدم که حداقل چند خطی تایپ کنم ، تا بعد که مفصل تر گردد، ان شاالله! تایپ کردن صحبت های مربی را بسیار دوست دارم، چرا که حداقل مطمئنم حرف های باارزشی است و این دقایق و ساعاتم برکت می یابد...!

... ان شاالله در پست های بعدی به بیان سخنان گرانقدر مربی(حفظه الله تعالی)،با موضوع یهود می پردازیم . اینکه انسان باید دوست و دشمن را بشناسد و درجه دوستی و دشمنی هر کدام را نیز بداند. اینکه خداوند تبارک و تعالی فرموده اند، دشمن ترین مردم به مسلمانان "یهود" می باشند و نفرموده اند "صهیونیست ها"!

و مسئله بعد هم درجه دوستی دوستان است؛ آیا درجه دوستی ما به یکدیگر، در حد برادری ست؟!

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ (سوره مبارکه حجرات، آیه 10)

 

  •         لیلة الرغائب، شب آرزوها؛ التماس دعا!هم اندیشی