تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - اذن دخول 2

اذن دخول 2

شنبه 28 خرداد 1390 11:15

 
ارسال شده در: راه در کلام عالم دین ،

بسم الله الرَّحمن الرَّحیم                                                   

الحمدلله ربِّ العالمین و الصلاة والسلام علی خَیرِ خَلقه و اَشرفِ بَریَّة، سیّد الاوّلینَ و الآ خرین و حبیب اِله العالمین، مولانا ابالقاسم محمّد و علی آله الطَّیّبین الطّاهرین المعصومین ولعنة ا... علی اعداءهم اجمعین.

 

السَّلام علیک ایَتها العَقیله بنی هاشم، بنتِ علیِّ بنِ ابی طالب، عالمة غیرمعلّمة، الصابرة، یا زَینب کُبری یا صدّیقة الصُغری یا بنتِ فاطمةُ الزَّهراء سَیِّدةِ النِّساءِ العالَمین، اَشهدُ انَّکِ صَبَرتِ علی ما اَصابَکِ فی جَنبِ الله وَ جاهدتِ فی اللهِ حقَّ جَهاده.

..............

 

ادامه صحبت های مربی(حفظه الله تعالی) در باب امام شناسی:

 

مراتب امام شناسی

امام شناسی مراتب دارد. توحید هم همین طور است، مراتب دارد.

 

امامان معصوم(علیهم السّلام)مصادیق جامعه کبیره

    یکی بگوید من به این امام ارادت دارم، چون هر چی خواسته ام به من داده است؛ این خیلی سطحش پایین است. من عرض می کنم شما از خدا بخواهید که به شما توفیق عطا کند که شما به این آقا ارادت داشته باشید به خاطر این که مصداق جامعه کبیره است. مَثل اعلای حق تعالی است، لافَرقَ بَینَکَ وَ بَینَها الاّ اَنَّهُم عبادُک و خَلقُک. این هم یک مرتبه از امام شناسی است.

یکی از زائرینی که برای زیارت بدن مقدس امام معصوم(صلوات الله علیه) آمد و در گفتارش شخصیت این بدن را به دنیا معرفی کرد، خانم زینب کبری(سلام الله علیها) بود.

 روز یازدهم محرّم، همین که چشمش به بدن مقدّس افتاد و پیدا کرد بدن را، برای این که از غصّه این واقعه منفجر نشود (به نظر بنده، چون مشابه خیلی داره در ...) یک سلام به جدّش رسول خدا(صلوات الله علیه) داد، همان طوری که امیرالمومنین(صلوات الله علیه) وقتی که خانم بی بی را گذاشت در قبر و آمد بالا (خدا می داند چه حالی داشت، هیچ کس نمی تواند بفهمد)، یک سلام به رسول خدا(صلوات الله علیه) داد که بخشی از حواسش را متوجّه آن جا کرد، بخشی از احساسات را متوجبه آن جا کرد. این خانم در کربلا وقتی چشمش به بدن مقدّس برادر افتاد، عرض کرد:

یا رسول الله صلی علیکَ ملیکَ السَّماء، فرشته های آسمان بر تو درود می فرستند. اشاره کرد به بدن مقدّس برادر؛ هذا حسینٌ مُرَمِّلٌ بدِّّماءِ، این شخصیّتی که روی خاک، آغشته به خون افتاده، این حســــــــــــــــــــــــــــــــــــــین (علیه السّلام) توست. این کسی است که جایگاه او در زمان حیاتش و کودکی اش، سینه مبارک تو بود، اکنون روی خاک افتاده است.

 

السّلام علیکم یا اهل بیتِ النُّبُوه

 

منبع: از کلام مربّی(حفظه الله تعالی) 

 

التماس دعا
هم اندیشی