تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - مملکت داری به سبک اصلاح طلبان!

مملکت داری به سبک اصلاح طلبان!

سه شنبه 13 مرداد 1394 18:59

 
ارسال شده در: /افسران جوان جنگ نرم ،

بسمه تعالی

تیره و روشن به یاد داریم که در دهه 70 شمسی گروهی روی کار آمدند، به نام اصلاح طلبان! این گروه در دور اوّل با استفاده از ضعف های انسانی و حساسیت های مردم مملکت خود(یعنی تحمیق انسانها)، توانستند روی کارآیند. از جمله عدم شناخت صحیح از ماهیت و افکار این گروه، تازه و نو بودن جناح و باندبازی های سیاسی به طور علنی در مملکت، علاقه و ارزش مردم مملکت به سیادت و ...!

خلاصه این موجودات، در عرصه سیاسی ایران با عنوان اصلاح طلب، وارد امر خطیر مملکت داری شدند. چیزی که این حقیر از دوران مملکت داری این موجودات به خاطر دارد:

  • جیره بندی آب و برق

  • برگزاری آزمون های متعدد استخدامی در عناوین مختلف( کسب درآمدی برای وزارت خانه های تابعه)

  • ثبت نام برای شماره های موبایل به طور گسترده (ظاهرا می گفتن اون زمان حقوق معلمین را نداده بودند و از این راه کسب درآمدی شد برای دولت فخیمه اصلاح طلب، حالا راست و دروغش گردن اونا که گفتن!)

  • هوچی گری و شلوغ بازی های رسانه ای و خیابونی هم ابزار اصلی این گروه بود و تو دار و دسته شان پر از روزنامه چی ست!کلا به کف خیابون اعتقاد دارن! اصلا تو همین دوران بود که مملکت مملو از ژورنالیسم زرد شد!

....

خلاصه همین طوری اصلاح امور مملکت را طلبیدند و جیره بندی کردند و آزمون برگزار کردند و از جیب ملّت درآوردند و مملکت داری کردند!

چرخ روزگار چرخید و چرخید تا رسیدیم به دهه90 و دوباره "دارو دسته" همون اصلاح طلب ها، حالا با یه دید اصلاحی دیگه برای مملکت؛ روی کار آمد...

ولی روزگار با این زحمت کشان انگار ناسازگاره، از قضا دوباره قحطی و بلا بر مملکت نازل شد! من که بی خبرم، رئیس شون  هی  ناله می کنه از مشکلات مملکت! حالا هم که آزمون های استخدامی و ... رونق گرفته دوباره!

فقط یه سئوالی؟ این ناله را مردم باید سردهند یا شما؟ ببخشید البته، جسارت کردم از طالبان اصلاح امورمملکت سئوال کردیم! راستی شما با طالبان نسبتی دارید؟

خب نیاین سراغ امورات مملکت. آقایون خسته، بی حال؛ حالا باید اصلاحات هم بکنن! همه به حسن نیت شما عزیزان مبنی بر اصلاح امورات مملکت واقف شده اند تا مغز استخوان سوز!!! هنوز خاطره  آتیش سوزی هاتون را به یاد داریم!

خب آقایون، خانوما!

از پس مملکت داری برنمی آیی؛ چرا اینقدر زور می زنی بیای روی کار؟! حالا این حقیر که از سایر مراکز و سازمان های زیر دست دولت فخیمه خبر ندارم، ولی همین بنیاد نخبگان خودمون، سه ساله رسما تعطیل شده، آقایون دارن اصلاح امور نخبگان مملکت را می طلبند و کلا همه چیز را تعطیل کردن و همه قوانین را دارن زیر و رو می کنن.حالا به نفع کی؟ خدا داند!! ما که به اندازه شما صلاح کار خودمون رو نمی دونیم، فقط همین اندازه می دونیم که از سال 86 تا 92 این بنیاد نخبگان یه نفسی کشید و تکونی خورد اساسی و وارد فاز عملی وظایف خودش شده بود که بلا به دور؛ شما از راه رسیدید و از کار انداختینش و دوباره در تلاشید که همون قوانین راکد، غیرکارا و آئین نامه ای صرف را جایگزین کنید که موفق هم شدید تقریبا!

با این وضاع و اوصاف دیگه همون نام "بنیاد کشف و خنثی سازی استعدادهای درخشان" برازنده "بنیاد نخبگان" اسبق خواهد بود! از ما گفتن بود...!

 
هم اندیشی