تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - مکسوی ؟!

مکسوی ؟!

شنبه 21 مرداد 1385 09:08

 
ارسال شده در: /مکر صهیونیسم ،

"... سخنان ادعایی شما ، سنگ های سخت را می شکند، ولی رفتار سست شما ، دشمنان را امیدوار می سازد!..." (حضرت علی علیه السلام ، خطبه 29 – برگرفته از وبلاگ خاکریز)

....

سویا ؛ هدیه طبیعت!

مكسوی (محصولات سویا)، تحت لیسانس "مكسوی" كانادا:

....

اینها همه مربوط  می شود به تبلیغات تلویزیونی این محصول ؛ كه احتمالا شنیده اید !

چند سال قبل ، خبردار شدیم كه، كارخانه "فر آوری و تولید محصولات آبزیان" در رشت تاسیس شده ، كارخانه ای زیبا و آماده بهره برداری...!

قرار بود ، انواع محصولات غذایی از گوشت آبزیان ، با انواع طعم های گوناگون، برای سلیقه های مختلف تهیه شود و در" سبد خرید خانواده ها" قرار گیرد!

كارخانه به راه افتاد ، اما خبری نشد! نه تبلیغی ، نه تیزری و نه....! انگار نه انگار!

و اما....!

حالا مدتی است كه شاهد تبلیغاتی بسیار حساب شده  و تاثیر گذار، از این محصولات سویا هستیم! از شیر سویا تا چیپس و... در طعم های مختلف! البته "پروژه سویا با طعم گوشت آدمیزاد" هم مراحل آزمایشگاهیش را با موفقیت پشت سر گذارده ، و مژده بدهم كه با تلاش و پی گیری های دلسوزان! قرار شده ابتدا در ایران توزیع شود...!

... نمی دانم چه بگویم؟......هر چه فكر می كنم ، جواب قانع كننده ای نمی یابم كه، چرا؟ 

 آیا "صدا وسیمای ..." نیز مثل خیلی ارگان های دیگر، همه چیز را قربانی "مصلحت سازمانی" می كند؟!

اگر نه ، پس چرا هنوز محصول داخلی كشورش رو یاری نكرده ( هنوز كه چه عرض كنم ، بعد از چهار سال... سكوت...!)... حالا رفته سراغٍ...! اونم چیزی كه حتی نام تولیدیش رو نمی تونیم تلفظ كنیم ، چه رسد به ...!

یاد حرف كسی افتادم كه میگفت :" آنها از ابزار تبلیغات علیه ما و به نفع خودشان نهایت استفاده را می برند ، پس ما هم باید از همین ابزار علیه خودشان استفاده كنیم."... اما متاسفانه می بینیم كه نه به ضرر، بل در حمایت هر چه بیشترشان، همه در كارند!...."ابر و باد و مه و خورشید و فلك ..."!

قضیه این تلویزیونی ها، و خیلی های دیگر، شده ماجرای اون كسی كه :" دزدی می كرد تا به فقرا كمك كنه، حال نمی دونست كه با رواج چنین عملی در جامعه، اول كسی كه بیشترین ضربه را می خوره، همین فقرای بی نوا هستند!" ... تازه ما دست بالا گرفتیم كه، ان شاءالله هدف آقایون از این تبلیغات ، خیر باشه!!!

قصد ندارم حرفهای نا امید كننده بزنم  كه ....! نه...، هرگز!!! چرا كه خودم از همه بیشتر ایمان دارم كه باید امیدوار بود ، تلاش كرد، روحیه داد و روحیه گرفت! ... پس دست به كار شویم! ( البته اصلا منظورم، از این نوع "هوچی" گری های سیاسی و ... نیست!)

مثلا شاید یكی از پایه ها ی ویران ، اون واحدهای درسی باشه كه، به اصطلاح جزء دروس تخصصی محسوب می شوند و معمولا هم به دلیل مشكل بودن ، سرهم بندی فقط گذرانده می شوند و بار عملی اش هم كه صفره...!

در ضمن ، اگر این مطلب را با عنوان "سیطره صهیونیسم" قرار داده ام، اصلا منظورم این نیست كه ، سود آن به جیب شركت ها ی صهیونیستی می ره و این محصولات فلان است و ...! نه؛... یعنی نمی دونم ، شاید هم برود!...

در هرحال معتقدم، هر چیزی كه به خودكفایی ما كمكی نكند وچه بسا ضربه هم بزند و ما رو به سمت هر چه بیشتر "مصرفی شدن" سوق بدهد ، در این عنوان جای می گیرد! چرا كه نتیجه اش می شود، قضیه كشورهایی از قبیل منطقه امریكای لاتین ، كه نه تنها تولید كنندگان اصلی كشورشون رو " شركتهای چند ملّیتی " تشكیل می دهد، دردناکتر اینکه به این شركتها، سوبسید - یارانه- هم تعلق میگیرد ، به عبارتی ، "هم از توبره می خورند و هم از آخور"!!!!

خلاصه:

"هرچه زودتر حركت كنیم ، برای رسیدن ، كمتر خواهیم دوید!"

 
هم اندیشی