تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - حزب الله !

حزب الله !

شنبه 25 شهریور 1385 10:09

 
ارسال شده در: تهاجم ، مقاومت، پیروزی! ،

"حزب الله یک جنبش جهادی ، ایمانی است."(مقام معظم رهبری،حفظه الله تعالی)

در 4 ژوئن 1982م. ارتش اسرائیل تهاجم بسیار گسترده ای را از زمین ، هوا و دریا، به لبنان آغاز نمود. به سرعت و بدون برخورد با مقاومت قابل توجهی، تا دروازه های"بیروت" پیشروی کرد و در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۱۹۸۲م.(۱۳۶۱ه.ش)، دومین پایتخت یک کشور عربی را، پس از"بیت المقدس"،به محاصره خود در آورد.

پیامدهای این حمله:

۱.حضور "فیلیپ حبیب"،فرستاده ویژه آمریکایی، پس از یک هفته از شروع حمله نیروهای اسرائیل در منطقه  است،که منجر به آتش بس و بیرون کردن رزمندگان فلسطینی، از تاریخ ۲۱ سپتامبر شد. این امر اخلال زیادی در معادلات لبنان به نفع اسرائیل و لبنانیهای مسیحی و به ویژه نیروهای لبنانی که در آن زمان"بشیر جمیل"(رئیس حزب فالانژها و هم پیمان اسرائیل)ریاست آنها را به عهده داشت،پدید آورد!

۲.انتخاب "بشیر جمیل"برای ریاست جمهوری لبنان، با حمایت اسرائیل، و پس از کشته شدن وی در حادثه انفجار، برادرش"امین جمیل"همان سال به عنوان رئیس جمهور انتخاب گردید.

۳.فاجعه کشتارپناهندگان فلسطینی در اردوگاه"صبرا وشاتیلا"، پس از حادثه "بشیر جمیل"،توسط ارتش اسرائیل و به کمک "شبه نظامیان مارونی" به وقوع پیوست!

۴.امضای قرارداد شوم و مذلّت بار "۱۷ می" که تحت نظارت آمریکا انجام شد. این قرارداد تبصره های امنیتی دربرداشت که از لبنان مستعمره ای اسرائیلی می ساخت وبر اساس آن ، قسمت مهمی از جنوب لبنان جدا می شد تا به منطقه ای امنیتی برای حمایت از رژیم صهیونیستی تبدیل گردد و همه شرطهای اسرائیل را بر لبنان تحمیل می کرد!

۵.حضور نیروهای دریایی آمریکا و نیروهای پیمان"آتلانتیک شمالی"(N.A.T.O)1، بر اساس طرح"فیلیپ حبیب" ، که به اصطلاح برای نظارت بر اجرای بندهای طرح ، در لبنان حضور یافتند!

     ... در طی سالهای بعد، مجموعه های متفرق اسلام گرایی که در"بعلبک" گرد هم آمده بودند، اختلاف دیدگاه های خود را کنار گذاشتند و بر اساس دو موضع مشترک ،گرد هم آمدند:

"اعتقاد به ولایت فقیه و پیروی از امام خمینی(ره)" و "مقابله با اسرائیل"

و به این ترتیب مقاومت شکل گرفت و"حزب الله"سازماندهی شد. و عملیات های شهادت طلبانه آغاز گردید، که مهمترین آن ، توسط شهید"احمد قصیر"در شهر "صور "و در تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۹۸۲م. به وقوع پیوست ،که این روز نیز در حزب الله ، "روز شهید"نام گرفت!

در نتیجه فشارهای نظامی"مقاومت اسلامی"بر ارتش اسرائیل که به طور چشمگیری افزایش یافته بود،در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵م. ارتش اسرائیل به منطقه "کمربند امنیتی"2 که زیر نظر نیروهای"انتوان لحد"مزدور، قرار داشت و ارتش جنوب لبنان و تابع اسرائیل نامیده می شد، عقب نشینی کرد.

واین اولین عقب نشینی بی قید و شرط صهیونیست ها بود! و در نهایت در بامداد روز چهارشنبه ۲۴ می ۲۰۰۰ م. ارتش اسرائیل به صورت شبانه، اقدام به تخلیه کلیه مواضع خود در جنوب لبنان نمود و خاک لبنان را،به جز قسمتی از مزارع "شبعا"، ترک کرد!

دولت لبنان نیز روز ۲۵" می" را به عنوان"روز مقاومت و آزادسازی"،تحت عنوان عید ملّی، برای همیشه در تاریخ لبنان ثبت کرد!

و بازهم شاهد بودیم که بار دیگر در ۲۳مرداد۱۳۸۵، ارتش اسرائیل بسیار تلخ تر از قبل، و درمدت زمانی کمتر از ۳۵ روز، طعم شکست را تجربه کرد، که گوارایشان باد!

…………….

پی نوشت ها:

1.پیمان آتلانتیک شمالی،"ناتو"(North Atlantic Treaty Organization) ،در سال 1949م. با مشارکت دوازده کشور پا به عرصه وجود نهاد، و تا سال 1982 م. تعداد آنها به شانزده کشور رسید.مقر این سازمان در "بروکسل"پایتخت "بلژیک"است!

این سازمان در آغاز برای مقابله با تهدید شوروی سابق ، در اروپا به وجود آمد و عامل موثری برای تثبیت سلطه و نفوذ امریکا در اروپا بود. و فرمانده عالی نیروهای مسلح این سازمان همواره بعهده یکی از افسران ارشد امریکایی بود!

هنوز هم این سازمان مهمترین عامل نفوذ و قدرت امریکا در اروپا به شمار می رود و امریکائیها در پوشش این سازمان پایگاههای متعددی در اروپا دارند، که حداکثر نقل و انتقال نیروهای نظامی خود را در جنگ خلیج فارس از آنجا به عمل آورد.

کمک های خارجی امریکا به کشورهای مختلف ، ابزار سیاسی خارجی این کشور است که در نهایت همسویی کشور دریافت کننده با تمایلات و منویات واشنگتن و تل آویو را به همراه دارد،چرا که موضع سیاسی امریکا همواره مبتنی بر حمایت مطلق و مستقیم از سیاست اشغالگری اسراییلی است، وتوی قطعنامه های شورای امنیت که علیه آنهاست، شاهد این مدعا می باشد!

2.این منطقه از سال 1978 م. اشغال شده بود ، مساحت آنkm2 1000 و شامل ۱۷۱ شهرک و روستا می باشد، که دارای رودخانه ها و منابع آبی و زمینهای حاصلخیز فراوان است!
هم اندیشی