تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - نقشه راهی ایمن و بی خطا برای زندگی ای آرام و شایسته مقام انسانی ،در کلام عالم دین!

نقشه راهی ایمن و بی خطا برای زندگی ای آرام و شایسته مقام انسانی ،در کلام عالم دین!

دوشنبه 5 مرداد 1388 00:36

 
ارسال شده در: راه در کلام عالم دین ،

      ...

بارالها، بر محمّد و خاندان طاهرینش برترین سلامها را از سوی من تا زمانی که روز و شب برپاست، نثار فرما و در گشایش امورشان تعجیل فرما که گشایش امور ما نیز در آن است!

 

ای آنکه می شنوی صدایم ، می بینی حالم و اعمالم را که همه در جهت نابودی منست ، پس ای پرورش دهنده من، بشنو ناله ام را، ناله کسی که به سویت می گریزد، بی چیز است و حالش زار است ...!

 ای بخشنده ترین! اگر من بی لیاقتم برای ردیافت رحمتت، اما تو شایسته ترینی بر بخشندگی.  اگر گذشت نمایی ، چه جای عجب !

      ای بخشنده ترین! اگر من بی لیاقتم برای ردیافت رحمتت، اما تو شایسته ترینی بر بخشندگی.   اگر گذشت نمایی ، چه جای عجب !

ای باخبر از حالم! مرگ به من نزدیک می شود، و حال آنکه اعمالم مرا ذلیل نموده و از تو دور شده ام. اگر نبود فضلت ... " فَلَها الوَیل" !

ای آنکه نیکی ات را در زندگانی از من قطع نکردی، و من در مرگ و پس از آن به لطف تو محتاج ترم . مرا به ناز پروردی ، پس به حسن نگاهت اعتماد کردم ، و چه نیکو اعتمادی ست!

 

                                 " وَ اَنتَ لَم تُوَّلِّنی، اِلّا الجَمیلَ فِی حَیوتی"

 

 ...اما افسوس که زندگیم را شرک خفی و جلی نابود کرده ، جوانیم را به مستی و غرور می گذرانم، بی حیا شده ام... ! ای مربی شایسته.. مرا توانی نیست تا از این حال خارج شوم، یاریم کن به سویت بازگردم ، با شوق و رغبت ، قلبم را تطهیر کن... دیگر توان لایه های سنگین ِ غبار غفلت را ندارم... به نگاه مهربانت محتاجم ، نگاهی که همواره به سویم است ، اما من در اعماق گمراهی مانده ام، نورت را به من برسان ... ای نزدیکی که دور نگردد از او هر آنکه دلبسته به اوست !

... گم گشته ام در اینهمه هوای نفسانی ... پیدایم کن، مرا به من بشناسان !

 

"الهی، اِنَّ مَن تَعَرَّفَ بِکَ ، غَیرُ مَجهُول"

 

پس مرا به معادن بزرگِ نور و بصیرت برسان، آنها که همراهی شان بی خطر و مطمئن است، در اجرای فرامینت بهترین راهنمایانند و نیازی به آزمون و خطا در روش هدایتشان نیست... مرا به گنجینه های بی بدیلت وصل کن تا مجهز شوم به هر آنچه برای سعادت و آسودگی روح وروان ، دنیا و آخرت نیازمندم ، با اطمینان دست یابم ! آمین ای دارای بزرگی و بخشندگی !

 

  • و اما این معادن و گنجینه های الهی، که بی نیازکننده بشریت است چیست ؟ نقشه راه ایمن و بی خطا برای زندگی ای آرام و شایسته مقام انسانی کجاست ؟

 

  • مربی (حفظه الله تعالی) می فرمایند :

  •         ترک باطل

 

 " ترک باطل ، روح را برای پذیرش حق آماده می سازد و انسانی که روح خود را از باطل پاک ساخته ، زمانی که با اهل حق انس پیدا کند، خیلی سریع حق را می گیرد و حق در روح او کاملا جا می افتد."

- ایشان می فرمایند که ؛ خداوند انبیاء (علیهم السلام ) و ائمه اطهار (علیهم السلام) را به عنوان آن گنجینه ها و راه های مطمئن و ایمن که صددرصد به مقصد می رسند، برای انسانها قرار داده اند.

- " ... خداوند متعال می فرمایند، حضرت یوسف (علی نبیّنا و آله و علیه السلام) می فرماید : این از فضل خداوند است، اما اکثر مردم شکر گزار نیستند. " حاج آقا می فرمایند که ما نیز مصداق این کلمه "ناس" ، مردم هستیم. اما این اکثریت کسانی هستند که از اهلبیت به دور هستند.

- حاج آقا می فرمایند :

" اینها همان اکثریتی هستند که کاری با اهل بیت، عملکرد ایشان و کیفیت بندگی این بزرگواران نسبت به حق تعالی ندارند."

در اینصورت ممکن است که انسان در راه بندگی خودش اشتباه کند. حال اشتباهش را با چه معیاری می خواهد اصلاح کند؟

 

  • معیاری به دور از خطا

 

 آیا ما معیاری دور از خطا، جز عملکرد اهل بیت (علیهم السلام) داریم؟ نداریم ! این نکات را مقام مقدس رسالت در خطبه غدیر بیان فرمودند که نقش بودن این خاندان در بین شماها و توجه شما به این بزرگواران در عملکرد دینی این است. در حدیث مورد قبول فریقین [نیز] آن بزرگوار می فرماید: متابعت از امیرالمومنین (علیه السلام) بکنید! چرا؟ اگر به دنبالش بروید، می بینید که چگونه عمل می کند. عملکردش شما را از صراط مستقیم بیرون نمی برد، وارد راه کج و انحرافی هم نمی کند.

خلاصه خطبه شریفه غدیر این است که می خواهند شما در عملکرد با باور باطنی بدانید که بهترین روش دینداری این است که این بزرگواران دارند، دنبال آنها حرکت کنید، مثل اینها عمل کنید. گفتند بنشینید ؛ بنشینید. گفتند بجنگید ؛ بجنگید. گفتند به قرآن احترام بگذارید؛ احترام بگذارید.

یکی از مدعیان انسان در قیامت ، همین قرآن است. همون بیشترین مردم مسلمان که خودشون را مومن می دانند، اشتباهشان اینست که از این معیار دست برداشته اند. از این پارامتر دست برداشته اند.

نقشه راه سعادت انسانها ، معصومین (صلوات الله علیهم اجمعین) هستند ! "

  - حاج آقا (حفظه الله تعالی) می فرمایند که :

 " به گفته شیخ طوسی [(رحمة الله علیه)] ؛ اینکه ما از حضور امام زمان [(عجل الله تعالی فرجه الشریف)] محرومیم، از بی لیاقتی خود ماست.

 

  • حال که ما محرومیم چه باید بکنیم ؟

 

خواندن کتبی که احوال این بزرگواران و اهل بیت (علیهم السلام) را بیان می دارد! کیفیتی که اهل بیت (علیهم السلام) داشتند، همه از خداوند متعال بود، نه اینکه از خودشان و سلیقه ای، چیزی را ارائه دهند.

در زمان ما راهی برای استفاده ما از این اهرم و کانال دوم، جز تماس بیشتر پیدا کردن با شرح حال ائمه طاهرین (سلام الله علیهم اجمعین) وجود ندارد!

پس ما برای ثوابش اینکار را انجام نمی دهیم [ منظورشان مطالعه شرح حال ائمه طاهرین (علیهم السلام) می باشد] ، ما می خواهیم بهتر به حقیقت امر برسیم ، بهتر به احکام واقعی برسیم ، اشتباهاتمان در عملکردمان کمتر باشد؛ راهش اینست که انس مان با اهل بیت (سلام الله علیهم اجمعین) بیشتر شود . در نتیجه اشتباهات کمتر شده و بهره گیری در عمل به احکام و وظیفه بیشتر می شود."

 

 

 

 

الّلهُمَّ صَلِ عَلیَ فَاطِمَةَ وَ اَبیِهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیِهَا وَ سِرِّ المُستَودِعِ فیِهَا،

اَن تُصَلّیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِه وَاَن تَفعَلَ بِی مَا اَنتَ اَهلُه وَ لا تَفعَل بِی مَا اَنَ اَهلُه !

التماس دعا

 

......................................................................

1. کلمات داخل گیومه بدون دخل و تصرف از کلام مربی(حفظه الله تعالی) نقل گردیده اند.
هم اندیشی