تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - دلیل فرار از فرهنگ غرب

دلیل فرار از فرهنگ غرب

جمعه 9 مرداد 1388 22:48

 
ارسال شده در: رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای(حفظه الله تعالی) ،

همانطور که قبلا ذکر شد، قرار است در چندین پست (که الزاما هم پشت سر هم نخواهد بود) به بررسی بیماری فرهنگی ایرانیان از دیدگاه امام خمینی (ره) (بیماری غربزدگی) بپردازیم. در همین راستا مطلب زیر از سایت تبیان انتخاب گردیده است :

رهبرهمه مردم کشورمان، به ویژه قشرهایی که آگاهی دارند، بدانند استقلال یک ملت تامین نمی‏شود، مگر با استقلال فرهنگی. هر ملت اگر از نظر سیاسی تحت تاثیر قدرت‏های بزرگ نباشد و از نظر اقتصادی به خودکفائی کامل هم برسد ولی فرهنگ، اخلاق، عقاید و باورهای دشمنان و بیگانگان در این ملت رواج داشته باشند و رشد کنند، نمی‏تواند ادعا نماید که مستقل است. سررشته فرهنگ در دنیا دست‏عده‏ای است که لباس، کیفیت زندگی، پوشش، وضع نشست و برخاست، اخلاق و معرفت را برای انسان‏های بی‏گناه و بی‏خبر در سراسر عالم رقم می‏زنند و سرمشق برایشان معین می‏سازند. اگر ملتی بتواند خود را از سرایت موج مسموم فرهنگی که بیگانگان ساخته و پرداخته و گسترش داده‏اند، حفظ کند، مجموعه‏ای مستقل به شمار می‏رود، ولی اگر نتواند، اگر تحت تاثیر غلبه فرهنگی بیگانه، که ساخته دست بیگانگان و دشمنان است، قرار بگیرد، وابسته است، اسیر است، ملت است که هر چه از نظر اقتصادی و سیاسی هم خود را مستقل بکند، باز تحت تاثیر آن کسانی است که سررشته فرهنگ را در دست و اختیار دارند. امروزه، صدها ایستگاه رادیویی و صدها روزنامه و مجله در سراسر جهان منتشر می‏شوند، برای اینکه فرهنگ استکبار جهانی و فرهنگ مطلوب قدرتمندان بزرگ عالم را در ملت‏ها گسترش دهند. اگر کسی هم با این فرهنگ مخالفت کند، دشمنی آنان با او به مراتب بیشتر از کسی است که سیاست آنها را نقض نماید و در مقابل تصمیم‏های سیاسی آنان بایستد، زیرا می‏دانند تاثیر فرهنگ، عمیق‏تر و تعیین کننده‏تر است.

فرهنگ غرب برای فاسد کردن انسان برنامه‏ریزی می‏کند؛ در آن فرهنگ، ارزش‏ها، درخشندگی‏ها و فضیلت‏های انسانی مورد دشمنی و بغض هستند

ممکن است بپرسید که مگر فرهنگ غرب، فرهنگ اروپا و آمریکا چیست که باید از آن فرار کنیم و راه ذهن خود را روی آن ببندیم؟ این پرسشی بجا است و مردم ما پاسخ آن را تا اندازه زیادی پس از پیروزی انقلاب فهمیده‏اند؛ فرهنگ غرب برای فاسد کردن انسان برنامه‏ریزی می‏کند؛ در آن فرهنگ، ارزش‏ها، درخشندگی‏ها و فضیلت‏های انسانی مورد دشمنی و بغض هستند. فرهگی است که در اختیار خداوندان زر و زور و امپراتوران قدرت و ابزاری در اختیار آنان است. با این فرهنگ درصددند نسل بنی‏آدم را از همه فضایل انسانی تهی و انسان‏ها را به موجودات فاسد تبدیل کنند؛ انسان‏ها را به موجودات مطیع و تسلیم تبدیل نمایند و از یاد خدا و معنویت غافل سازند. منافع آنان جز از این راه تامین نمی‏شود. به همین دلیل، می‏کوشند این فرهنگ را گسترش دهند. فرهنگ برهنگی و اختلال و امتزاج بی‏قید و شرط زن و مرد با هم، که یکی از پایه‏های اصلی فرهنگ غربی است، از روز نخست بنیان‏گذاری شد، برای اینکه انسان‏ها را به فساد بکشانند. آنان می‏خواهند انسانیت را از دایره فضایل انسانی خارج کنند. آنها دلشان برای انسانیت نسوخته است.

پی‏نوشت:  خاطرات و حکایت‏ها، ج 3، صص 80- 83، با تلخیص

* به نقل از سایت تبیان.
هم اندیشی