تبلیغات
.: جهاد مقدس :. - شاخه گلی برای پیام آور رحمت!

شاخه گلی برای پیام آور رحمت!

سه شنبه 11 اسفند 1388 22:00

 
ارسال شده در: /سلام بر بهانه خلقت! ،

اللهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم

صلوات بر اهل بیت پیامبر(ص) چه فایده‌ای دارد؟ آنها به درود و صلوات ما نیازی ندارند؟! حتماً این سؤال برایتان پیش آمده است و بعید نیست جواب‌هایی نیز برای آن جسته‌اید امّا جوابی که آیت الله جوادی آملی از استاد خویش علامه طباطبایی آورده است...

این مطلب از سایت موعود برداشت شده، این گلها هم نشان از بضاعت مزجات ما دارد !

اللهم صل علی محمّد وآل محمّد و عجّل فرجهم !
 
مرحوم علامه طباطبایی در پاسخ به فردی که از ایشان چنین پرسیده بود، با بیان لطیفی فرمودند: نخست اینکه ما با صلوات چیزی از خود اهدا نمی‌کنیم، بلکه به خدا عرض می‌کنیم و از او می‌خواهیم که بر پیامبر و خاندانش رحمت ویژه بفرستد. دوم اینکه گرچه این خاندان به صلوات ما احتیاجی ندارند؛ ولی به خدای سبحان نیازمند هستند و فیض الهی باید به صورت دائم بر آنها نازل شود.

ما با این صلوات، در واقع خود را به این خاندان نزدیک کرده‌ایم؛ برای مثال اگر باغبانی در باغی که همة گل‌ها و میوه‌هایش ملک صاحب باغ است، کار می‌کند و از صاحب باغ حقوق می‌گیرد، روز عید دسته‌ای از گل‌های باغ تهیه کند و به حضور صاحب باغ ببرد، آیا عمل او موجب نزدیکی به صاحب باغ نمی‌شود؟ این عمل نشانة ادب باغبان است. صلوات هم ادب ما را ثابت می‌کند، در غیر این صورت ما از خود چیزی نداریم، بلکه از خدای سبحان مسئلت می‌کنیم که بر مراتب و درجات این بزرگواران بیفزاید که همین عرض ادب موجب تقرب ما می‌شود.

٭ برگرفته از نسیم اندیشه، اثر آیت الله جوادی آملی.

 منبع: ماهنامه موعود- شماره 107
 

***************************

 

از دست رفتن هر عالم، رخنه ای است جبران ناپذیر !

 

سال گذشته مقارن با همین ایّام بود که "حاج آقا میرزا محسن محدث زاده (فرزند حاج شیخ عباس قمی- عالم و محدث معروف عصر حاضر)"،  مشرف شدند برای زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (علیه السلام) و ناگهان خبر رسید که... !!!

خبر ناگهانی بود، بدون هیچ کلام  اضافه! کسی حرفی نداشت که برای تسلّی خاطر بگوید، جز آه حسرت!

وصیت کرده بودن که در کنار بارگاه ملکوتی آقا دفن بشن ...! و بازهم آه حسرت ...!

روحشان قرین رحمت بی منتهای الهی  باد!
هم اندیشی